KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckning 14367027
*
nr 1436 7027
David Wallin
(1876-1957), Sverige
Blyertsteckning, "Birgitta". Signerad. Bildmått: 26x21, yttermått inklusive ram: 39x31 cm
David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 december 2021
kl 18:28:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/12 17:13:19
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
David Wallin
David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk målare.
Läs mer om David Wallin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyertsteckning david wallin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:32
-
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:10
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:13
-
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:43
-
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:04
*
David Wallin
David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk målare.
Läs mer om David Wallin
nr 1436 7027
David Wallin
(1876-1957), Sverige
Blyertsteckning, "Birgitta". Signerad. Bildmått: 26x21, yttermått inklusive ram: 39x31 cm
David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 december 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/12 17:13:19 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
David Wallin
David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk mÃ¥lare.Läs mer om David Wallin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyertsteckning david wallin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:32 -
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:10 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:13 -
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:43 -
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:04



